0 komentarzy

Przeciągnij, upuść i wyślij

Serwis Między Firmami to nowoczesne narzędzie służące do dostarczania dokumentów w bezpieczny i pewny sposób pomiędzy firmami. Posiada ciekawe możliwości i jest bardzo dobrze zabezpieczony przed niepowołanym dostępem, co w sytuacjach biznesowych ma znaczenie krytyczne. Można z niego korzystać w dwojaki sposób – używając przeglądarki internetowej, oraz wykorzystując oprogramowanie Sage z linii Forte, Symfonia oraz Symfonia Start.

Ten pierwszy sposób jest nieco niewygodny w codziennym użyciu, aczkolwiek doskonale się sprawdza w miejscach, gdzie nie mamy swoich programów, a chcemy szybko wysłać lub odebrać, czy nawet sprawdzić status wysłanych dokumentów. Drugi sposób jest niefajny, bo… trzeba za oprogramowanie zapłacić. Zdajemy sobie sprawę, że nie wszystkie firmy w Polsce używają naszego oprogramowania do zarządzania firmą [co jest niewątpliwym błędem tych firm ;) ], a nawet niektóre mikrofirmy w ogóle nie używają żadnego oprogramowania do prowadzenia firmy.

Takie firmy najczęściej zlecają prowadzenie księgowości w postaci książki przychodów i rozchodów biurom rachunkowym, a faktury wystawiają korzystając z narzędzi biurowych typu edytor tekstu czy arkusz kalkulacyjny. Taka faktura bardzo łatwo może stać się e-fakturą (np. po wydrukowaniu do PDF-a) i może zostać wysłana do kontrahenta, np. przy wykorzystaniu serwisu Między Firmami.

Aby ułatwić to zadanie właśnie takim małym firmom, przygotowaliśmy bezpłatną aplikację Między Firmami, która umożliwia w sposób automatyczny wysyłkę i odbiór dokumentów od swoich kontrahentów. Działa na identycznej zasadzie, co aplikacje serwisów typu Skydrive czy Dropbox: przeciągnij plik do odpowiedniego foldera i zostanie on wysłany w sposób automatyczny. Wydaje się proste, prawda?

Po pobraniu aplikacji ze strony serwisu wystarczy ją uruchomić. Przechodzimy kilka prostych kroków konfigurujących (należy podać m.in. adres e-mail i hasło do serwisu, oraz parametry organizacji folderów na dysku), decydujemy, czy będziemy używać aplikacji w trybie automatycznym (wysyłka i odbiór dokumentów będą następować bez ingerencji użytkownika) czy na żądanie (każdorazowo wysyłka i odbiór będą wymagać wykonania akcji) i możemy działać.

Aplikacja pozwala na wysyłkę dokumentów zarówno do kontrahentów zarejestrowanych, jak i niezarejestrowanych w serwisie – w tym ostatnim przypadku konieczne podanie jest także adresu email, na który zostanie wysłane powiadomienie o oczekującym dokumencie.

Dokładny sposób konfiguracji aplikacji i ustawień pracy z folderami jest opisany w instrukcji, która jest także dostępna do pobrania ze strony serwisu. Wydaje się to być czynnością prostą i na pewno jest jednorazowa. A potem zostaje tylko przeciągnąć, upuścić i wysyłać dokumenty. Jeśli potrzeba trochę więcej, wystarczy zakupić za całe 16 zł netto pakiet 100 dokumentów na rok,
który prawie dwukrotnie zwiększa liczbę dokumentów miesięcznie w stosunku do wersji bezpłatnej.

Na sam koniec wszystkich zainteresowanych chciałbym zaprosić do uczestnictwa w webinariach prowadzonych przez firmę Sage, na których prezentujemy funkcjonalności serwisu Między Firmami oraz jego współpracę z aplikacjami Sage, także z bezpłatną aplikacją Między Firmami – wystarczy wysłać zgłoszenie chęci uczestnictwa na adres: kontakt@miedzyfirmami.pl.

 

Podziel się:

Komentarze

Brak komentarzy. Wyraź swoją opinię jako pierwszy!

Komentuj

Adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem (*).