0 komentarzy

Pierwszy standard e-faktury od Sage!

To dla nas wielkie wyróżnienie i zaszczyt! Krajowe Wielostronne Forum Elektronicznego Fakturowania (KWFEF), działające pod patronatem Ministerstwa Gospodarki i Ministerstwa Finansów pozytywnie zweryfikowało i opublikowało zaproponowany przez Sage standard e-faktury i, tym samym, jest to pierwszy w Polsce oficjalnie zatwierdzony standard dla elektronicznego fakturowania.

Decyzja KWFEF zbiegła się w czasie z ogłoszeniem przez Parlament Europejski nowej Dyrektywy 2014/55/EU. Po jej zaimplementowaniu w krajach UE, administracja państwowa wszystkich szczebli będzie zobowiązana przyjmować – od wykonawców zamówień publicznych i podmiotów wykorzystujących środki unijne – faktury w postaci elektronicznej w standardzie, który pozwala automatycznie przetwarzać dane (np. w procesach księgowania czy rozliczeniach podatkowych). Celem wprowadzenia Dyrektywy jest redukcja kosztów operacyjnych administracji i przedsiębiorstw. Szacujemy, że z tytułu przetwarzania faktur papierowych, każdego roku w Polsce firmy i administracja państwowa tracą ok. 1,5 mld złotych.

W Polsce nie było żadnych oficjalnych standardów e-faktury, tzn. rozwiązań pozytywnie zweryfikowanych przez KWFEF, aż do 20 maja br. Tego dnia standard e-faktury Sage jako pierwszy w Polsce uzyskał pozytywną opinię i został opublikowany na stronie internetowej KWFEF. Nasze rozwiązanie jest dostępne w wersjach oprogramowania Symfonia Start, System Symfonia oraz System Zarządzania Forte, ale funkcjonuje również jako standard „do pobrania”, o czym informujemy poniżej.

27 maja odbyła się konferencja prasowa, podczas której p. Tadeusz Rudnicki, Reprezentant KWFEF na Forum Europejskim, wręczył nam oficjalne potwierdzenie pozytywnej weryfikacji naszego standardu e-faktury.

Na czym polega nasz standard e-faktury?

Zaproponowane przez nas rozwiązanie to dokument w formacie PDF z zawartymi w nim metadanymi (XML), czyli informacjami, które mogą być automatycznie wygenerowane przez system fakturujący oraz odczytane przez system informatyczny po stronie odbiorcy e-faktury. Dla użytkownika oprogramowania nasz standard nie różni się niczym od zwykłego PDF – jest to obraz faktury. Dla systemu informatycznego różnica jest ogromna, ponieważ dzięki metadanym e-faktura może być automatycznie odczytana – nie trzeba z niej jej ręcznie przepisywać danych do systemu finansowo-księgowego czy ERP.

Zainteresowanym standard e-faktury udostępniamy... za darmo

Pod adresem www.efaktura.sage.com.pl utworzyliśmy stronę internetową, skąd można pobrać nasz standard elektronicznego fakturowania i zaimplementować w ramach własnej infrastruktury IT. Standard udostępniamy za darmo wszystkim zainteresowanym, w tym również innym dostawcom rozwiązań informatycznych.

Serwis miedzyfirmami.pl - też z pozytywną weryfikacją KWFEF!

KWFEF, obok pozytywnej opinii o naszym standardzie e-faktury, zweryfikowało również nasz serwis miedzyfirmami.pl, który służy do wymiany elektronicznych dokumentów. Wykorzystanie tego serwisu do wymiany e-faktur pozwala całkowicie zautomatyzować obieg faktur, jak również ich obsługę po stronie odbiorcy, niezależnie od rodzaju użytkowanego przez niego oprogramowania. Jest to możliwe dzięki wbudowanemu w miedzyfirmami.pl API, które pozwala zintegrować oprogramowanie z usługami serwisu.

Cieszymy się ogromnie, że nasze rozwiązanie może mieć udział w automatyzacji obsługi faktur, dzięki której administracja i przedsiębiorcy mogą już teraz zacząć redukować koszty operacyjne.

Podziel się:

Komentarze

Brak komentarzy. Wyraź swoją opinię jako pierwszy!

Komentuj

Adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem (*).